Kreatywne kampanie antynikotynowe – zerwij z nałogiem

Można się zastanawiać, czy kampanie społeczne, namawiające do rzucenia palenia, są skuteczne. Czy rzeczywiście ktoś kiedykolwiek postanowił zerwać z nałogiem dzięki temu, że zobaczył billboard? Czy najbardziej kreatywna kampania ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie liczby palaczy? Ja uważam, że nie ma to znaczenia.

Palenie papierosów to nałóg, który uprzykrza bądź uprzykrzał życie niejednemu z nas. Każdy, kto kiedykolwiek próbował rzucić palenie, wie jak jest to trudne. Ale też każdy, kto rzucił, wie, że było warto. Czy pomogła mu w tym kreatywna kampania społeczna? Nie wiadomo. Ale myślę, że każdy sposób na namawianie ludzi do zerwania z nałogiem jest dobry. A im częściej będziemy o tym mówić, tym lepiej. I to nie tylko w Światowy Dzień Rzucania Palenia, który obchodzimy dzisiaj.

Jak zatem namawiają nas do zerwania z nałogiem nikotynowym kreatywne kampanie społeczne?

Palenie i jego wpływ na zdrowie

Negatywne skutki, jakie palenie papierosów wywiera na nasze zdrowie, to najczęstszy powód rzucania palenia. Ten argument również dość często pojawia się w kampaniach antynikotynowych. A jakie dokładnie skutki może spowodować ten nałóg?

Nie zabijaj innych

Coraz więcej mówi się o skutkach biernego palenia. Coraz częściej również nawiązują do tego kampanie antynikotynowe.

Nie pal, bo będziesz brzydka

Poza aspektem zdrowotnym, palenie papierosów również odstrasza skutkami, jakie wywiera na nasz wygląd. Co ciekawe, w kampaniach z tym argumentem pokazywane są wyłącznie kobiety. Czyżby na mężczyzn to nie działało?

Papierosy to śmierć

Oprócz „zdroworozsądkowego” podejścia do spraw palenia papierosów, czyli pokazania negatywnych tego skutków, często również można znaleźć dużo bardziej bezpośrednie nawiązania do… śmierci. Kampanie mówią wprost, że palenie zabija i porównują je nieraz z samobójstwem. Słusznie?

Kampanie społeczne potrafią być mniej bądź bardziej kreatywne. Czasem nas zaskakują, czasem szokują. Jednak mają tę ważną cechę – mówią o problemach ważnych. A jeśli interesuje Cię kreatywna reklama, niekoniecznie społeczna, skontaktuj się z nami.

Foto: tutorials-share.com

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.